VAŠINGTON - Jedan američki graničar je ubijen, a drugi je ranjen u pucnjavi koja se dogodila u državi Arizona, na granici sa Meksikom, rekli su zvaničnici.
"Jedan graničar je podlegao povredama, a drugi koji je lakše ranjen prebačen je u bolnicu“, rekao je portparol američke carinske i pogranične agencije Frans presu.
Zvaničnici su rekli da se pucnjava dogodila sinoć u gradu Nako, oko 160 kilometara jugostočno od Tusona u pustinji Arizona.
Bijela kuća kasnije je saopštila da je predsjednik Barak Obama pozvao porodicu ubijenog graničara Nikolasa Ajvija.
Obama je izrazio duboko žaljenje zbog ovog gubitka kao i zahvalnost za Ajvijevu nesebičnu odanost državi.
Za sada nema informacija ko stoji iza ove pucnjave.
Graničari su na prvoj liniji vatre u američkoj borbi sa zloglasnim meksičkim narko kartelima.