ABUDžA - Naoružani pripadnici nigerijskog kulta Ombatse ubili su 23 policajca i potom zapalili njihova tijela, a 17 policajaca vode se kao nestali, saopštio je danas šef policije nigerijske države Nasarava, Abajomi Akeremale.
"Napadnuta je grupa od 60 policajaca...napali su ih članovi kulta Ombatse", rekao je Akeremale, prenijela je agencija AFP.
Policajci su poslati u selo Elakjo da bi uhapsili neke lidere i sveštenika pokreta Ombatse, poslije prijave da su išli po crkvama i džamijama nasilno tražeći od ljudi da priđu njihovom kultu.
Nasarava dijeli Nigeriju na pretežno hrišćanski jug i muslimanski sjever.
Ombatse, što u prevodu znači "došlo je vrijeme" su pripadnici najveće etničke grupe u zemlji - Egon i sebe opisuju kao pokret koji treba da očisti društvo od poroka kao što su alkohol i preljuba.