MAHAČKALA - U selu Čontaul u Kiziljurtovskoj oblasti ruske republike Dagestan tokom specijalne operacije ubijena su dvojica ekstremista, javila je agencija Itar-Tass, pozivajući se na dagestansko Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Republički MUP je saopštio da su se ekstremisti krili u jednoj privatnoj kući i da su zapucali pošto su snage sigurnosti od njih zatražile da se predaju.
Zbog istrage identitet ubijenih se ne saopštava.
Itar-Tass je javio i da je u dagestanskom gradu Kizljaru u subotu uhvaćeno 17 pripadnika zabranjene međunarodne terorističke organizacije “Hizb ul-Tahrir al-Islami”.
Uhapšeni su pokušavali da u Kizljar uđu sa deset automobila u kojima su bile 22 osobe, među njima žene i djeca, a nosili su ogromne crne i bijele zastave sa simbolikom organizacije zabranjene u Rusiji, prenosi Tanjug.
Žene i djeca su pušteni, 17 muškaraca je zadržano a četvoro od njih - uključujući lidera Kartašova, pružili su otpor i primjenili nasilje prema predstavnicima vlasti.