BOGOTA - Kolumbijska policija, u saradnji s Interpolom i američkom Agencijom za borbu protiv narkotika, uhapsila je narko bosa Klaudija Baeza dok je išao na fudbalsku utakmicu, saopštili su zvaničnici.
Baez je uhapšen u subotu uveče u gradu Barankilja, navedeno je u saopštenju policije, a prenosi AFP.
Potjera za narko bosom trajala je gotovo 18 mjeseci. On je najzad uhvaćen kada je krenuo na utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo između Kolumbije i Ekvadora, preneo je Tanjug.
Kolumbiju su tokom 80-ih i 90-ih godina prošlog stoljeća potresale aktivnosti kartela iz Medeljna i Kalija, ali kolumbijske vlasti su uspjele da ih oslabe posljednjih godina, podsjeća AFP.