VAŠINGTON - Imigracione vlasti u SAD privele su ujaka američkog predsjednika Baraka Obame, pošto su ga optužile za vožnju u pijanom stanju u državi Masačusets.
Ujak predsjednika SAD, Onjango Obama, priveden je prošle nedjelje u Framingemu, pošto je zamalo izazvao sudar, jer nije poštovao znak za zaustavljanje.
Kada su ga policajci pitali da li želi nekoga da pozove, Onjango je rekao: "Mislim da ću pozvati Bijelu kuću!"
Margaret Vong, portparolka imigracionih vlasti Klivlenda koja zastupa Onjanga, potvrdila je da je ovaj 67-ogodišnjak predsjednikov ujak.
Onjango Obama, porijeklom iz Kenije, brat je predsjednikove tetke Zeituni Onjango, koja je prošle godine dobila pravo da ostane u Americi, poslije ukaza o deportaciji.