KARSON SITI - Napadač koji je otvorio vatru tokom doručka u restoranu "Ihop" u Karson Sitiju u Nevadi ubio je troje ljudi, a ranio šestoro, javlja AP.
Zatim je počinio samoubistvo pucavši u glavu iz automatske puške. Preminuo je u bolnici.
Najmanje dvoje ubijenih ljudi bili su pripadnici Nacionalne garde, jedan muškarac i jedna žena, izjavio je lokalni šerif Ken Furlong na konferenciji za novinare.
Identitet napadača još nije poznat, a prema dosadašnjim saznanjima djelovao je sam. On je do restorana došao u plavom minikombiju, nakon čega je utrčao u objekat i počeo pucati.
Motiv za ovaj zločin još nije poznat.
Četvrta žrtva oružanog napada u restoranu u Nevadi
Pripadnica nacionalne garde SAD preminula je jutros kao četvrta žrtva čovjeka koji je u jednom restoranu u američkoj državi Nevada pucao na goste iz
"kalašnjikova", da bi zatim pucao u sebe.
Napadač, identifikovan kao Eduardo Sension (32), upao je u restoran u Karson Sitiju, glavnom gradu Nevade, i otvorio vatru na uniformisane pripadnike Nacionalne garde koji su tu doručkovali.
Na licu mjesta su poginula dvojica gardista i jedan čovjek, a četvrta žrtva, gardistkinja, izdahnula je od povreda u lokalnoj bolnici, rekao je šerif Karson Sitija Keni Furlong (Kenny Furlong).
Potom je Sension pucao na sebe, da bi kasnije i on preminuo u bolnici, postavši peta žrtva napada.
U napadu, koji se dogodio juče, ranjeno je sedmoro ljudi.
Nije jasno koji su bili Sensionovi motivi, ali se zna da je pucao na svakog ko je nosio uniformu Nacionalne garde.