VAŠINGTON - SAD će djelovati u "svom najboljem interesu" u vezi sa sirijskom krizom, nakon što su britanski poslanici odbacili vojnu intervenciju.
"Zemlje koje prekrše međunarodne norme u vezi sa hemijskim oružjem moraju da snose odgovornost", saopšteno je iz Bijele kuće.
U saopštenju se navodi da će odluke predsjednika Baraka Obame biti rukovođene "onim što je u najboljem interesu SAD".
"Predsjednik vjeruje da je ovdje riječ o suštinskim interesima SAD", navodi se u saopštenju.
Vašington je optužio sirijske vladine snage za napad hemijskim oružjem, što je Damask odbacio.
Uprkos neočekivanom ishodu glasanja u britanskom parlamentu, američki ministar odbrane Čak Hejgel je rekao da će SAD nastaviti da rade na "međunarodnoj koaliciji" spremnoj da djeluje udruženo u vezi sa sirijskom krizom.