Svijet

Vojska ubila najmanje 11 civila

Agencije

AMAN - Sirijski vojnici i oklopne snage ubili su danas najmanje 11 civila u glavnom stambenom području grada Homsa, tokom akcije suzbijanja demonstracija protiv predsjednika Bašara al Asada, saopštili su aktivisti za zaštitu ljudskih prava.

"Vojnici i oklopna vozila ušli su u okrug Bab Amro u ranim večernjim satima. U ovom dijelu grada desio se masakr. Broj mrtvih će vjerovatno biti veći, pošto je 25 ranjenih u kritičnom stanju", rekao je Rojtersu aktivista Rami Abdelrahman.

Homs se nalazi 165 kilometara sjeverno od glavnog grada Damaska. U ovom gradu već tri mjeseca dešavaju se veliki antirežimski protesti, a sirijska vojska je zauzela centralni trg.

Sirija je zabranila rad nezavisnim medijima u ovom gradu i ostatku zemlje, pa je teško potvrditi informacije koje stižu sa terena.

Najčitanije