Svijet

Za američke diplomate u Rusiji više nema ni parking mjesta

Za američke diplomate u Rusiji više nema ni parking mjesta
Foto: Arhiva | Za američke diplomate u Rusiji više nema ni parking mjesta
Tanjug

VAŠINGTON - Stejt department je saopštio da je Rusija uklonila parking-mjesta za američke diplomate ispred konzulata te zemlje u Rusiji.

 “Možemo da potvrdimo da su parking-mjesta, prethodno rezervisana za američko osoblje, uklonjena. O problemu će biti riječi sa ruskim Ministarstvom spoljnih poslova“, naveo je predstavnik Stejt departmenta za RIA novosti.

Vijest o mjestima za parkiranje još nisu zvanično potvrdili ruski zvaničnici.

Ranije se pojavila vijest da je Moskva povukla povlastice za parkiranje američkim diplomatama, tako što su prefarbana parking-mjesta ispred konzulata SAD i na to mjesto je postavljen pješački prelaz.

Državna televizija "Rosija 24" javila je da su parking-mjesta ispred američkog konzulata u Sankt Peterburgu prefarbana i da je na njihovo mjesto postavljen pješački prelaz, a osim toga uklonjeni su specijalni saobraćajni znaci za parking ispred konzulata SAD u Jekaterinburgu.

Diplomatski odnosi Amerike i Rusije su na najnižem nivou od Hladnog rata, a posljednjih mjeseci su obilježeni protjerivanjem diplomata i zatvaranjem diplomatskih misija.

Portparolka u ambasadi SAD u Moskvi Marija Olson odbila je da komentariše ukidanje parking-mjesta.

Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov je u ponedjeljak rekao da će diplomatske misije SAD u Rusiji biti svedene na isti nivo na kom se nalaze i diplomatske misije Rusije u Americi, piše AP.

Najčitanije