VAŠINGTON - Stejt department je saopštio da je Rusija uklonila parking-mjesta za američke diplomate ispred konzulata te zemlje u Rusiji.
“Možemo da potvrdimo da su parking-mjesta, prethodno rezervisana za američko osoblje, uklonjena. O problemu će biti riječi sa ruskim Ministarstvom spoljnih poslova“, naveo je predstavnik Stejt departmenta za RIA novosti.
Vijest o mjestima za parkiranje još nisu zvanično potvrdili ruski zvaničnici.
Ranije se pojavila vijest da je Moskva povukla povlastice za parkiranje američkim diplomatama, tako što su prefarbana parking-mjesta ispred konzulata SAD i na to mjesto je postavljen pješački prelaz.
Državna televizija "Rosija 24" javila je da su parking-mjesta ispred američkog konzulata u Sankt Peterburgu prefarbana i da je na njihovo mjesto postavljen pješački prelaz, a osim toga uklonjeni su specijalni saobraćajni znaci za parking ispred konzulata SAD u Jekaterinburgu.
Diplomatski odnosi Amerike i Rusije su na najnižem nivou od Hladnog rata, a posljednjih mjeseci su obilježeni protjerivanjem diplomata i zatvaranjem diplomatskih misija.
Portparolka u ambasadi SAD u Moskvi Marija Olson odbila je da komentariše ukidanje parking-mjesta.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov je u ponedjeljak rekao da će diplomatske misije SAD u Rusiji biti svedene na isti nivo na kom se nalaze i diplomatske misije Rusije u Americi, piše AP.