Svijet

Za napad na policajce optužen 20-ogodišnji mladić

Za napad na policajce optužen 20-ogodišnji mladić
Za napad na policajce optužen 20-ogodišnji mladić
Agencije

FERGUSON - Tužilaštvo Sent Luisa danas je saopštilo da je 20-ogodišnji Džefri Vilijams optužen za napad na dvojicu policajaca 12. marta na protestu u Fergusonu, u američkoj saveznoj državi Misuri.

Osumnjičeni Vilijams, koji je iz oblasti Sent Lusia, priznao je da je ispalio hice, rekao je na konferenciji za novinare predstavnik tužilaštva Robert Mekaloč, napominjući da zasad nije sigurno da li su njegova meta bili policajci.

On je naveo da je Vilijams pucao iz pištolja iz automobila i da je moguće da je pucao na nekog drugog.

Vilijams, za kog je određena kaucija od 300.000 dolara, optužen je za napad prvog stepena.

Pištolj iz kog je pucano pronađen je kod Vilijamsa koji je, kako se vjeruje, jedini napadač.

Ranije je objavljeno da je, poslije intenzivne potrage, policija uhapsila osumnjičenog u vezi sa ranjavanjem dvojice policajaca 12. marta na protestu u Fergusonu.

Dva policajca tada su ranjena, a predsjednik SAD Barak Obama je izjavio da odgovorni moraju biti izvedeni pred lice pravde.

Glavni državni tužilac Erik Holder je ranjavanje policajaca nazvao "čistom zasjedom".

Policajci su ranjeni vatrenim oružjem tokom protesta ispred policijske stanice u Fergusonu, koji su izbili nekoliko časova nakon što je šef policije u predgrađu Sent Luisa - Fergusonu, Tomas Džekson, podnio ostavku nakon oštrog izvještaja iz ministarstva pravde povodom ubistva nenaoružanog tamnoputog 18-ogodišnjakinja, kojeg je usmrtio lokalni policajac, bijelac Daren Vilson.

Demonstranti su zahtijevali velike promjene nakon što je u izvještaju američkog ministarstva pravde navedeno da postoji duboko ukorijenjena rasna pristrasnost u redovima policije Fergusona, u kojoj se pretežno nalaze bijelci.

U Fergusonu je održano mnogo protesta od avgusta prošle godine, kada je bijeli policajac ubio nenaoružanog crnog tinejdžera.

Dva kongresmena iz Misurija ponudila su nagradu od 3.000 dolara za informacije koje bi pomogle da se pronađe napadač na policajce.

Najčitanije