ISLAMABAD - Dva aviona aviokompanije "Pakistan internešnel erlajns" /PIA/ prizemljena su juče zbog dojave da je u avionu postavljena bomba, saopštio je portparol kompanije.
"Avion `Boing 777` na liniji Lahor - Mančester prinudno je sletio na aerodrom u Istambulu nakon što je kompanija primila dojavu da se u avionu nalazi bomba", precizirao je portparol.
On je dodao da je avion nadletao Sofiju kada se okrenuo i vratio u Istambul. Putnici su evakuisani autobusom dok su vatrogasci i ambulantna kola bila u blizini aviona.
Nakon obavljenog pretresa u avionu nije pronađena nikakva eksplozivna naprava.
Drugi avion prizemljen je na aerodromu u Kuala Lumpuru iz istih razloga.
Međutim, ni u ovom avionu nije pronađena bomba.