SIDNEJ - Putnički avion kanadske aviokompanije "Er Kanada", koji je bio na putu ka Vankuveru, bezbjedno se vratio na međunarodni aerodrom u Sidneju nakon što je posada prijavila da dim izlazi iz dijela u kojem se nalazi kuhinja.
Portparol međunarodnog aerodroma u Sidneju izjavio je da je avion "Boing 777" sletio bezbjedno i bez incidenta.
Zvaničnik "Er Kanade"za Australiju i Novi Zeland Džejni Foster rekla je da se avion u Sidnej vratio iz predostrožnosti, negirajući ranije izvještaje o požaru.
"Član posade primijetio je da dim izlazi iz rerne u dijelu gdje je kuhinja i o tome je obavijestio kapetana, koji se iz predostrožnosti vratio u Sidnej. Nije bilo plamena, samo dim", rekla je ona, prenose lokalni mediji.
Fosterova je dodala da se očekuje da će avion tokom dana krenuti ka Kanadi.