Svijet

Zima poranila u SAD, u Montani 121 cm snijega

Zima poranila u SAD, u Montani 121 cm snijega
Foto: Tanjug | Zima poranila u SAD, u Montani 121 cm snijega
Tanjug

VAŠINGTON - U pojedinim dijelovima SAD zima je ove godine poranila, a u Montani je proglašeno vanredno stanje jer su putevi blokirani zbog snijega visine 121 centimetra.

Oko 48 centimetra snijega palo je na sjeverozapadu savezne države Vašington, a snijeg provijava i u dijelovima Kalifornije, Nevade, Vajominga, Oregona i Ajdaha.

U pojedinim dijelovima zemlje očekuje se da danas padne još 2.5 do pet centrimetara snijega, dok su u Montani, na planinama sjevernog Vašingtona i u Ajdahu na snazi upozorenja na zimske oluje.

Temperature na zapadu Montane i severu Ajdaha pale su noćas na minus 6,6 stepeni, prenosi Reuters.

Guverner Montane Stiv Bulok kaže da je zimska oluja u septembru pravo iznenađenje, ali da država i lokalne vlasti blisko sarađuju kako bi zaštitile zdravlje i bezbednost građana.

Meteorolog Džoš Vajs je istakao da takva oluja od 1930. godine nije zabilježena tako rano.

Najčitanije