Atletika

Elzan Bibić pobjednik Beogradskog polumaratona

Srpski atletičar Elzan Bibić pobjednik je četvrtog po redu Beogradskog polumaratona. Drugo mjesto zauzeo je Muhamed El Gazari.

Novopazarac je u teškim uslovima za trčanje oborio i rekord koji je prošle godine postavio Marokanac Mohamed El Gazari.

Bibić je trku istrčao za 62 minuta i 15 sekundi. Atletičaru su falile četiri sekunde da dođe do državnog rekorda, prenosi RTS.

Drugo mjesto zauzeo je Muhamed El Gazari sa vremenom od jednog sata, tri minuta i dvije sekunde.

"Dolazim u Beograd sa velikim ambicijama. Cilj je da pokušam da oborim državni rekord koji iznosi 62 minuta i 11 sekundi koji još od 1998. godine drži Janko Benša. Neće biti nimalo lako, ali verujem da sam spreman za izazov“, rekao je Bibić prije trke.

Trasa četvrtog Beogradskog polumaratona je nepromijenjena u odnosu na prošlu godinu.

Trčalo se centralnim beogradskim ulicama od Crkve Svetog Marka, preko Dorćola, Kalemegdana i Brankovog mosta, zatim Novog Beograda, a cilj trke bio je na Terazijama.

Pored polumaratona na 21,095 kilometara, već po tradiciji 26. novembra održana je i trka na 10 kilometara, ali i porodična trka na 2,3 kilometra koja je imala i humanitarni karakter.

Zbog održavanja trke izmijenjen je veliki broj linija gradskog prevoza.