Ajntraht iz Frankfurta iznenadio sve i izbacio Barselonu iz Lige Evrope

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta iznenadili su sve i pobijedili veliku Barselonu rezultatom 3:2 u gostima.

Prvi gol postigao je iz penala Filip Kostić.

Kostić je poslao Ter Štegena u njegovu desnu stranu, dok je lopta završila u donjem lijevom uglu.

Taj pogodak je donio radost velikom broju navijača njemačkog kluba, pošto je njih čak 30.000 stiglo u Barselonu.

Drugi svoj gol Kostić je postigao u 67. minutu i tako svojoj ekipi donio prednost od 3:0. Sjajno je uputio udarac između nogu Seržinja Desta, i pogodio dalji ugao gola Ter Štegena.

Između dva gola Kostić je upisao i jednu asistenciju prilikom pogotka Borea u 36. minutu.

Gol za Barselonu postigao je Serđo Buskets u 91. minuti i Memfis Depaj u 11. minuti sudijske nadoknate.

U drugim mečevima Lige evrope, Lajpcig je pobijedio Atalantu rezultatom 2:0 u gostima, Vest Hem je dobio Lion rezultatom 3:0 u gostima, a Rendžers je dobio Bragu sa 2:1 na domaćem terenu.