Alaves prekinuo crni niz, Viljareal sve dalji od LŠ

Fudbaleri Alavesa savladali su Viljareal sa 2:1 u posljednjem meču 32. kola Primere.

Domaći su prekinuli niz od tri poraza u šampionatu, a najveći dio posla završili su u prvom poluvremenu – Ibai je pogodio u 35. minutu, bio je to veoma lijep volej sa ivice kaznenog prostora, a u 45. je Eli glavom poslao loptu u mrežu poslije centaršuta Kika sa desne strane.

Srpski fudbaler Aleksandar Katai igrao je za domaće od 77. minuta, a sedam minuta ranije Žuta podmornica smanjila je zaostatak preko Bakambua poslije velikog kiksa Ernandesa.

Međutim, Bakambu je na kraju bio tragičar meča jer je u 93. minutu u situaciji jedan na jedan sa osam metara promašio gol.

Ponovo je Viljareal bio daleko od trijumfa na stadionu na kojem nije slavio još od 2000. godine, dok je domaćin upisao 11. trijumf.

Alaves je sada 11. na tabeli sa 43 boda, dok je Viljareal sve dalje od mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona – ima 54 boda na petoj poziciji, osam manje od Sevilje.