Aleksis Sančez postigao prvi gol u dresu Mančester junajteda

Aleksis Sančez, novi fudbaler Mančester junajteda upisao se po prvi put u listu strijelaca u novom klubu.

On je pred kraj januarskog roka London zamijenio Mančesterom, a umjesto dresa Arsenala - obukao onaj od Mančester junajteda.

Pred domaćom publikom na Old Trafordu, Sančez je golom u 68. minuti praktično ovjerio pobjedu svog tima u duelu sa Hudersfildom, kada je pogodio za 2:0.

Prethodno je nad njim napravljen penal, oboran je u kanzenom prostoru - a odgovornost je preuzeo upravo Čileanac.

Golman Losl mu je odbranio prvi udarac, ali je dobijena lopta došla tačno u noge novoj sedmici Mančestera, te mu iz drugog pokušaja nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu.

Prvi gol za Junajted na susretu postigao je Romelu Lukaku u 55. minuti na asistenciju Huana Mate.