Fudbal

Amorim planira čistku u Junajtedu: Poznato i kog fudbalera je već otpisao

Amorim planira čistku u Junajtedu: Poznato i kog fudbalera je već otpisao
Foto: Tanjug/AP | Amorim planira čistku u Junajtedu: Poznato i kog fudbalera je već otpisao

Dugo je peripetije imao Mančester junajted na mjestu trenera, jer Erik Ten Hag nije navijačima isporučio ono što se od kluba očekivalo. Umjesto njega je stigao Portugalac Ruben Amorim čiji se obrisi već vide, dok je ovaj stručnjak spreman i na rezove u klubu.

Jasno je bilo i navijačima da će Amorim svoju filozofiju uvesti u klub sa "Old Traforda", što se vidjelo već i na prvim mečevima protiv Bode Glimta (3:2), ali i Evertona (4:0), dok su poznate i prve promjene koje će odraditi u klubu.

Već se licitira se potencijalnim imenima koja bi ovaj trener morao da dovede u klub, ali je pitanje i ko će otići sa "Old Traforda"?

Među prvima se pominje Kristijan Eriksen, kojem ističe i ugovor na kraju sezone, a kako stvari stoje "crveni đavoli" sa Dancem isti neće produžiti. Ovu vijest je još 30. novembra prenio Florijan Pletenburg, koju je potvrdio i nakon meča sa Evertonom.

Eriksen je stigao u Junajteda na leto 2022. godine, a za to vrijeme je odigrao 86 mečeva za ovaj tim i postigao je sedam golova uz 16 asistencija.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.

Najčitanije