Astana srušila podmlađeni Junajted

Fudbaleri Astane savladali su na svom terenu Mančester junajted sa 2:1 (0:1), u meču 5. kola grupne faze Lige Evrope.

Šampion Kazahstana je do velikog trijumfa u utakmici koju je igrao isključivo za prestiž stigao poslije preokreta.

Velikan sa Ostrva je do vođstva stigao već u 10. minutu, kada je na dodavanje Luka Šoa mrežu domaćih zatresao kapiten Džesi Lingard i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Astana je drugo poluvrijeme otvorila sjajno i za 17 minuta stigla do velikog preokreta.

Prvo je u 55. Dmitri Šomko izjednačio rezultat, pošto se odlično snašao u šesnaestercu gostiju i preciznim udarcem pogodio mrežu Granta.

Do velike pobjede domaći su došli u 62. minutu, nakon prodora srpskog internacionalca Antonija Rukavine, poslije čijeg centaršuta je lopta zakačila defanzivca Junajteda Bernarda i tako prevarila čuvara mreže "crvenih đavola".

Do kraja utakmice i jedni i drugi su imali još po nekoliko prilika, ali promjene rezultata nije bilo – 2:1.