Aston Vila se nakon tri godine vraća u Premiership

Nakon tri sezone provedene u Championshipu, drugom razredu engleske fudbalske piramide, Aston Vila vraća se u Premiership. Vila je promociju izborila pobjedom nad Derbi Kountijem 2:1 u finalu doigravanja na Vembliju.

Tim iz Birmingema poveo je preko Anvara El Gazija u 44. minuti, a na 2:0 povisio je Džon Mekgin u 59. Džek Mario pogotkom u 81. minuti probudio je nade Derbijevih navijača, no "Ovnovi" u preostalom vremenu nisu uspjeli doći do izjednačujućeg pogotka i produžetaka.

Finale doigravanja Championshipa smatra se utakmicom s najvećim ulogom u svijetu fudbala. Procjenjuje se da će ekipa koja izbori promociju u sljedećoj sezoni od televizijskih prava i sponzorskih ugovora zaraditi minimalno 200 milijuna evra.

Direktnu promociju iz Championshipa ranije su izborili Norvič Siti i Šefild Junajted, a društvo najboljih napuštaju Kardif Siti, Fulam i Hadersfild Toun.