BATE srušio "kukavički" Arsenal, Sevilja slavila u Rimu

Ekipa Arsenala doživjela je iznenađujući poraz od BATE Borisova u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope, dok je Sevilja u Rimu porazila Lacio minimalnim rezultatom.

Krivica za poraz Arsenala u potpunosti ide na dušu španskog stručnjaka Unaija Emerija koji nije pozvao Mesuta Ezila među 18 igrača koji su konkurisali za meč, dok je najbolji strijelac Topnika Pjer Emerik Obamejang susret počeo s klupe za rezervne igrače.

Emeri je meč počeo s pet igrača u odbrani, a u toj formaciji koje se držao do kraja utakmice igrači Arsenala jedva da su napravili pet opasnih napada prema golu BATE Borisova.

Kazna za kukavičku igru stigla je u 45. minutu kada Dragun pogađa za 1:0, kasnije će se ispostaviti konačni rezultat meča.

Sevilja je u Rimu pobijedila Lacio rezultatom 1:0, a pobjedu španskoj ekipi donio je Ben Jeder u 22. minutu susreta.

Identičan rezultat ostvario je Inter na gostovanju kod Rapida u Beču, a pobjedu im je donio Martinez golom u 39. minutu s bijele tačke.

Sjajan meč odigrali su Ren i Betis, a konačni rezultat glasio je 3:3, dok su Slavija i Genk, odnosno Krasnodar i Bajer remizirali bez pogodaka.

Benfika je kao gost porazila Galatasaraj sa 2:1, a meč između Olimpijakosa i Dinamo Kijeva završen je rezultatom 2:2.