Bajer Leverkuzen prvi put šampion Bundeslige

Bajer iz Leverkuzena prvi put u istoriji je šampion Bundselige. Tim Ćabija Alonsa do trona je stigao pet kola kraja pobjedom protiv Verdera 5:0.

Aspirindžije su prekinule 11 godina dugu dominaciju Bajerna iz Minhena. Trenutno imaju čak 16 bodova više od Bavaraca.

Tačku na nevjerovatnu sezonu u kojoj još uvek nemaju poraz ni u jednom takmičenju stavili su još jednom vrhunskom partijom protiv gostiju iz Bremena.

Prednost Leverkuzenu donio je Bonifejs sa bijele tačke u 25. minutu, pošto je VAR presudio da je bio faul nad Hofmanom u kaznenom prostoru. Rezultatom 1:0 je okončano prvo poluvrijeme.

U nastavku je viđena rapsodija novih šampiona. Džaka je sjajnim golom u 60. minutu duplirao vođstvo, a onda je usledila magija Florijana Virca. Nevjerovatni vezista je postigao het trik za nepunih 20 minuta, a u igru je ušao u 46. minutu.

Kada je sudija odsvirao kraj, navijači su uletili u teren i veliko slavlje je počelo, prenosi Sport klub.