Bajern istorijski eliminisao Barselonu, Benfika pobjedom osigurala prolazak

​MINHEN - Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su bez problema Barselonu na svom stadionu sa 3:0 i tako je eliminisali iz Lige šampiona, s obzirom da je Benfika pobjedom završila kao drugoplasirana u grupi E.

Bajern je do vođstva došao golom Milera u 34. minuti, da bi na 2:0 povisio Sane u 43. minuti.

Ovim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

U drugom Bajern nije posustajao te je lako došao do nedostižne prednosti od 3:0, kada je mrežu Barselone zatresao Musiala. Igrao se 62. minut.

U drugoj utakmici grupe E snage su odmjerili Benfika i Dinamo Kijev.

S obzirom da je Barselona gubila, jedina nada za njih bio je poraz Benfike.

Međutim, ekipa iz Lisabona opravdala je ulogu favorita i savladala je ekipu Dinama sa 2:0.

Mrežu gostiju iz Kijava načeo je u 16. minuti Jaremhuk, sa pitanje pobjednika riješeno je samo 6 minuta kasnije.

Strijelac za 2:0 bio je Žilberto u 22. minuti.

Bajern je završio na prvoj poziciji sa maksimalnim učinkom od 18 bodova, dok je Benfika završila na drugom mjestu sa 8 bodova, za bod više ispred trećeplasirane Barselone.

Lil i Salcburg prošli iz grupe G

Fudbaleri Lila savladali su Volfsburg u gostima sa 3:1 i završili su kao prvoplasirana ekipa u grupi G sa 11 bodova, a Volfsburg je ostao posljednji u grupi sa 5 bodova.

Salcburg je na svom terenu savladao sa 1:0 i tako izbacio Sevilju iz Lige šampiona, što je drugo iznenađenje večeri nakon eliminacije Barselone. Pobjedom su izborili drugo mjesto sa 10 bodova, dok je Sevilja treća sa 6 bodova.

Mančester remijem osigurao nokaut fazu, pitanje drugoplasiranog na čekanju

Fudbaleri Mančester Junajteda odigrali su neriješeno 1:1 proti Jang Bojsa i tako završili na prvom mjestu grupe F.

Jang Bojsi su završili na posljednjem mjestu sa 5 bodova.

Utakmica između Atalante i Viljareala odgođena je zbog vremenskih neprilika i upravo ova dva kluba riješiće pitanje ko će se plasirati, s obzirom da je trenutno Viljareal drugi 7 bodova, a Atalanta sa samo bod manje na trećem mjestu.