Bajern opet izbacio Arsenal

Bajern je u revanš meču četvrtfinala Lige šampiona na svom terenu savladao Arsenal sa 1:0.

Njemački predstavnik se tako ukupnim rezultatom 3:2 plasirao u polufinale.

Bajern je u 24. minutu imao odličnu priliku preko Džamala Musijale, ali David Raja je uspio odbraniti njegov šut.

Šest minuta kasnije, Manuel Nojer je na drugoj strani bio uspješniji od Martina Odegarda i Gabrijela Martinelija.

Drugo poluvrijeme je počelo izglednom prilikom za Bajern. Leon Gorecka je pogodio stativu, a isto je nakon bloka protivničkog fudbalera učinio i Rafael Gerero.

Bavarci su poveli u 63. minutu. Gerero je centrirao sa lijeve strane, a Džošua Himik je glavom efektno pogodio za 1:0.

Do kraja susreta, ni jedni ni drugi nisu uspjeli pronaći put do protivničke mreže, pa je konačan rezultat ostao 1:0, piše Meridian sport.