Bajern promašivao, Borusija osvojila Superkup

Fudbaleri Borusije Dortmund osvojili su Superkup Njemačke pobjedom nad Bajernom od 2:0.

Dortmund je uspio da dođe do pobjede iako je bio statistički dosta lošiji od protivnika, te uputio pet udaraca ka golu naspram 16, odnosno imao samo 34 odsto posjeda lopte.

Poslije tri dobre prilike za "milionere" Bajern je došao do prilike da ih kazni, ali je dvaput neprecizan bio Kingsli Koman iz dvije dobre pozicije.

Na poluvreme se otišlo sa "nulom", ali se prvi gol nije dugo čekao. Pako Alkaser je matirao Nojera odličnim volejom sa ivice šesnaesterca.

Bavarci su nastavili da napadaju i da stvaraju prilike – redom su ih propuštali Koman, Gorecka, ponovo Koman a zatim i Miler.

Kazna je došla u 69. minutu kada je mladi Džejdon Sančo završio predivnu akciju svoje ekipe i odličnim udarcem unutar kaznenog prostora rivala povisio na, ispostavilo se, konačnih 2:0.

Dortmund je došao do šeste titule Superkupa Njemačke, dok je Bajern ostao na sedam trofeja, prenosi "B92".