Barselona deklasirala Real Madrid sa 5:1

Barselona je u desetom kolu španske La Lige savladala Real Madrid sa 5:1.

U prvom El klasiku nakon što je Kristijano Ronaldo prešao u Juventus zbog povrede nije nastupio ni Lionel Mesi. Ipak, Luis Suarez je sa svojim hat-trickom pridonio mnogo pobjedi Katalonaca.

Filipe Kutinjo je briljirao u 11. minuti i omogućio 'Barsi' da povede na domaćem trenutku.

U 28. minuti Luis Suarez je pao, a sudija nije svirao penal što je promijenjeno nakon upotrebe VAR-a. Priliku za pogodak u 30. minuti iskoristio je Suarez i omogućio Kataloncima da u svlačionicu odu s prednošću od 2:0.

Razliku je u 50. minuti smanjio Marselo Vijera. Ipak, nezaustavljivi Suarez je bio raspoložen za pogotke u 75. i 83. minuti. Arturo Vidal peti gol za Barselonu postigao je u 87. minuti, odnosno za konačnih 5:1.

Nakon nove utakmice, Barselona je prva na tabeli s 21 poenom, a Real Madrid ima 14.

Španski mediji već špekulišu o budućnosti Hulena Lopetegija, trenera Real Madrida, koji u posljednjih šest utakmica nije ostvario pobjedu