Bešiktaš u osmini finala, Tošić opet povrijeđen

Fudbaleri Bešiktaša plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su u utakmici 5. kola G grupe igrali neriješeno protiv Porta 1:1 (1:1).

Gosti su poveli golom Felipea u 29. minutu, a iznednačio je Anderson Taliska u 44. minutu.

Srpski reprezentazivac Duško Tošić bio je u startnoj postavi turskog šampiona, ali je zbog nove povrede zamijenjen na poluvremenu.

Bešiktaš ide dalje kao pobjednik grupe jer tenutno ima 11 bodova, četiri više od Porta.

Od 20.45 sastaju se Monako Lajpcig.

U "ranijem terminu" odigran je još jedan meč, Spartak i Maribor remizirali su u Moskvi 1:1 u meču E grupe.

Od 20.45 u F grupi igraju Mančester Siti - Fejnord i Napoli - Šahtjor, a u H grupi Dortmund - Totenhem i APOEL - Real Madrid.