Betis šokirao Real

Fudbaleri Betisa savladali su Real Madrid na Santiago Bernabeu rezultatom 2:0 u 38. kolu španske LaLige.

Fudbaleri Reala su se porazom oprostili od ove sezone i to porazom na svom stadionu od ekipe Betisa rezultatom 2:0.

Ova pobjeda neće previše značiti Betisu, niti će ovaj poraz pretjerano ugroziti Real, pošto su Madriđani svakako na poziciji tri iza Atletiko Madrida i Barselone, dok je Betis "zakucan" na sredini tabele i sa 50 bodova zauzima 10. poziciju.

Do nove pobjede nad Realom došli su zahvaljujući golovima Lorena Morona i Hesea Rodrigesa, a zanimljivo je da su oba pogotka postignuta u drugom poluvremenu, pošto je Moron doveo Betis u vođstvo u 61. minutu, da bi trijumf "ovjerio" Hese 14 minuta kasnije.