Bijeljinski Radnik pobijedio Spartak u Banjaluci

Fudbaleri bijeljinskog Radnika slavili su u prvoj utakmici 1. kola kvalicikacija za Ligu Evrope pošto su večeras u Banjaluci savladali Spartak iz Trnave sa 2:0.

Ekipa Mladena Žižovica ofanzivno je otvorila utakmicu na Gradskom stadionu a u vođstvo su došli u 34. minutu preko Nedima Mekića koji je sjajnim udarcem matirao golmana gostiju.

Vođstvo su Bijeljinci udvostručili u 48. minutu preko kapitena Velibora Đurića i stekli veliku prednost za revanš koji je 18. juna u Trnavi.

Ovo je prva istorijska pobjeda Radnika u Evropi, a trener Mladen Žižović je kazao da još ništa nije gotovo.

''Nismo primili gol, a postigli smo dva i ispunili smo cilj, ali imamo još jedno poluvrijeme u Trnavi i moramo biti oprezni. Nismo još pokazali pravo lice, možemo mi još bolje'', kazao je Žižović.