Fudbal

Bivši junior Sarajeva novi igrač Veleža

Bivši junior Sarajeva novi igrač Veleža
Foto: FK Velež | Bivši juniora Sarajeva novi igrač Veleža

Fudbalski klub Velež u utorak je ozvaničio saradnju sa 20-godišnjim ofenzivcem Saidom Duranovićem.

Duranović, koji je potpisao ugovor u trajanju od dvije godine s mogućnošću produženja na još godinu dana, prošao je sve omladinske selekcije FK Sarajevo, da bi 2023. godine potpisao za Domžale u kojima je nastupao za juniorski tim.

Kako Velež navodi na službenoj stranici, za juniore Domžala upisao je 27 nastupa uz tri postignuta gola, a jedan nastup upisao je i za prvi tim slovenskog kluba.

Nakon pola godine provedene u Sloveniji, u januaru 2024. godine potpisao je za Igman iz Konjica u čijem je dresu ubilježio 26 nastupa uz dva postignuta gola i isto toliko asistencija.

Velež je prvi dio sezone završio na četvrtom mjestu, s bodom zaostatka za trećeplasiranim Sarajevom, a prije nego početkom februara nastavi borbu za bodove u WWin ligi BiH, odigraće još dvije prijateljske utakmice.

Nakon provjera na glavnom dijelu priprema u Istri i osvajanja Arena kupa u Medulinu, Velež će na stadionu Rođeni 29. januara zaigrati protiv Posušja, a 1. februara protiv Leotara, nakon čega će u prvom prvenstvenom susretu u 2026. godini 7. februara ugostiti Borac.

Najčitanije