Borac neporažen na "Koševu", Zrinjski sve bliže Banjalučanima

Fudbaleri Sarajeva i Borca remizirali su u derbiju 27. kola Wwin lige BiH.

Na Koševu je bilo 1:1, a sa ovim bodom Banjalučani imaju 63 boda, pet više u odnosu na Zrinjski koji je danas u Modriči pobijedio Slogu sa 2:0.  Borac je bio opasniji rival. Poveli su u 42. minuti kada je Hrelja uposlio Davida Vukovića koji sa 18 metara uz pomoć Aničića pogađa za 1:0.

Rezultat se nije mijenjao do 50. minute kada Julardžija dobro reaguje, lopta je zakačila Ćelića i prevarila Miloševića.

Do kraja se nisu tresle mreže, iako je Borac imao izglednije šanse. Na kraju možda i realan ishod utakmice. Već u srijedu se nastavlja prvenstvo. Borac dočekuje Posušje, dok Sarajevo gostuje Zrinjskom.

Domaći su kao i na kraju prošlog meča protiv Borca (Kup BiH) koji je bio prekinut (igrači Sarajevo napustili teren) imali velike zamjerke na suđenje, pa je sudija Kazlagić uz pomoć policije napustio koševski stadion.

Poredak: Borac 63, Zrinjski 58, Velež 46, Sarajevo 42, Posušje 41...