Borac odnio bod sa Grbavice

Fudbaleri Željezničara i Borca remizirali su na otvaranju sezone u Premijer lige odigravši 0:0.

U sjajnom ambijentu na Grbavici stari rivali su odigrali tvrd meč bez velikih prilika a na na kraju su Banjalučani zajedno sa svojih 200 navijača zadovoljni napustili stadion.

Na prvo uzbuđenje se čekalo do devete minute. Domaći su izveli dobru akciju, Pavić je ubacio a Krpić sa 10-tak metara glavom šutirao pored gola.

U nastavku se igra odvijala uglavnom na sredini terena i blagom inicijativom plavih. U 24. minuti gostujućem golmanu prijeti Bojo no golman Lučić se nije dao iznenaditi. Banjalučani su donekle zaprijetili u 32. minuti kada je Vranješ iz velike daljine pucao preko gola.

Samo dvije minute kasnije Crnov je istrčao kontru, na kraju je lijevom nogom ubacio ali samo preko Erićevog gola.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja.

Željezničar je krenuo ofanzivno u nastavku. Veselinović je prvi zaprijetio ali ovaj put Lučić je bio siguran.

U 58. minuti Asim Zec se izborio za poziciju ali je iskosa slabo šutirao pored gola. Isti igrač tri minute kasnije pokušava, ali samo u golmana gostiju.

U 63.minuti Veselinović nakon soloprodora trese samo spoljni dio mreže gostiju. U tim trenucima Borac je bio bezopasan.

U jeku napada domaći su ostali sa igračem manje nakon što je isključen Bojo. Igrao se 80. minut. Do kraja ni jedni ni drugi nisu previše rizikovali pa se rezultat nije mijenjao.