Borac savladao Slogu iz Doboja

Fudbaleri banjalučkog Borca u neizvjesnom meču uspjeli su upisati trijumf i nova tri boda, a savladali su dobojsku Slogu rezultatom 2:1.

Izabranici trenera Vinka Marinovića bore se za prvo mjesto sa ekipom Željezničara a današnja pobjeda će i te kako užariti rivalitet između dva bosanskohercegovačka velikana.

Počelo je dobro za "Crveno-plave" koji su već u 17. minutu preko Alena Jurilja došli u vođstvo.

Prvo poluvrijeme je proteklo u prednosti domaće ekipe i borac je uspio sačuvati mrežu u prvih 45 minuta.

Onda je u 48 minutu uslijedio hladan tuš za Borčeve igrače. Sloga je poravnala rezultat.

Mladi veznjak ekipe iz Doboja, Luka Kulenović, pogodio je mrežu Borca i donio rezultatski egal.

U 69. minutu gosti ostaju sa 10 igrača na terenu nakon što je Franko Dadić dobio drugi žuti karton. To je bio znak za "Crveno-plave" da krenu svim snagama na gol protivnika.

Šest minuta prije isteka regularnih 90, domaći tim se vraća u prednost. Iskusni Momčilo Mrkaić pogađa za Borac i time donosi nova tri boda banjalučkom velikanu.

Borac je trenutno drugi na tabeli i sigurno je da će voditi veliku bitku sa "Željom" za tron BH fudbala. Sloga se nalazi na 7. mjestu, ali njihova forma bi ih lako mogla odvesti niže, ako se nešto ne promijeni uskoro.