Borac slavio protiv Zrinjskog, veliki korak ka tituli

Fudbaleri banjalučkog Borca pobijedili su večeras Zrinjski iz Mostara u utakmici 30. kola Premijer lige BiH rezultatom 2:1 i napravili veliki korak ka naslovu prvaka BiH.

Borac je na Gradskom stadionu poveo u 14. minutu utakmice golom Stojana Vranješa, ali Mostarci su osam minuta kasnije preko Dragana Juranovića stigli do izjednačenja.

Međutim, Vranješ je u 42. minutu opet donio prednost Banjalučanima svojim 14. golom u sezoni i tako postavio ispostaviće se na kraju i konačan rezultat 2:1.

Ovom pobjedom klub iz Banjaluke zasjeo na vrh tabele Premijer lige BiH, jer je direktni konkurent za naslov prvaka Sarajevo remiziralo na Koševu sa tuzlanskom Slobodom rezultatom 0:0.

Borac trenutno ima 60 bodava na tabeli, dok je Sarajevo drugo sa dva boda manje, a do kraja prvenstva ostalo je da se odigra još tri kola.

Banjalučani u narednom meču gostuju Željezničaru na Grbavici, dok će Zrinjski igrati protiv Krupe na svom stadionu.