Brutalan start Brazilca, skoro slomio nogu protivniku

Palmeiras je uprkos porazu kod kuće (0:1) od Kero Portena prošao dalje u brazilskom kupu zbog pobjede (2:0) u prvom meču.

Međutim, start utakmice obilježio je Felipe Melo, veznjak Palmeirasa, koji je divljački startao nad Kaseresom Kenturionom.

Igrala se treća minuta, a brazilski veznjak skoro je slomio nogu igraču protivničke ekipe, na što mu je argentinski sudija German Delfino pokazao tek žuti karton.

I nakon svega se Melo iščuđavao te protestvovao kod sudije, koji mu je naknadno dao direktan crveni karton. Na koncu je Kenturion čudesno prošao bez loma noge te je nastavio utakmicu, ali nije mogao izdržati do kraja te je u 46. minutu morao izaći iz igre.

Melo često pravi probleme na terenima širom Južne Amerike. Bivši igrač Fiorentine, Juventusa, Galatasaraja i Intera poludio je na protivnika koji ga je pokušao osramotiti driblingom. Takođe, učestvovao je u opštoj tuči kod Penarola u Kopa Libertadoresu.