Čelsi u osmini finala Lige šampiona, Benfika eliminisana

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u osminu finala Lige šampiona kolo prije kraja grupne faze, dok je Benfika eliminisana iz Evrope.

Čelsi je plasman među 16 najboljih klubova u Evropi "ovjerio" laganom pobjedom nad Karabagom 4:0 u Azerbejdžanu.

Gosti su poveli u 21. minuti golom Edena Hazarda iz jedanaesterca, a prednost su udvostručili u 36. minuti pogotkom Viliana na asistenciju Edena Hazarda, što je bio i rezultat prvom poluvremena.

Čelzi je u 71. minuti poveo sa 3:0 pogotkom Ceska Fabregasa, dok je u 85. Villan povećao prednost Plavaca na 4:0, što je bio i konačan rezultat meča.

S druge strane, CSKA je savladao Benfiku 2:0 u Moskvi, za veliki korak za nokaut fazi, dok su se Portugalci oprostili od Evrope za ovu sezonu.

Od 20:45 na programu je još šest mečeva, derbi se igra u Torinu gdje Barselona gostuje Juventusu, a zanimljivo će biti i u Madridu gde Atletiko mora da pobijedi Romu.

Mjesto u osmini finala mogu da izbore upravo Roma, Mančester junajted, te Barsa ili Juventus.