Blijeda igra Hrvatske, Češka povela iz penala

Češka vodi protiv Hrvatske nakon 45. minuta igre rezultatom 1:0, a vicešampioni svijeta pokazali su veoma blijedu igru u prvom poluvremenu utakmice u Glazgovu.

Fudbaleri Češke poveli su u 36. minutu iz jedanaesterca. Strijelac je bio Patrik Šik.

Prethodno je Šik pokušao da nadskoči Dejana Lovrena pri jednom centaršutu, te je zaradio lakat u nos. VAR je razmatrao situaciju dok je napadač Čeha ležao krvavog nosa u šesnaestercu.

Sudija Del Sero Grande je ubrzo pokazao na bijelu tačku, a Šik je matirao Livakovića. Šik je loptu poslao je u lijevi donji ugao, dok je golman Hrvatske zaplivao u desni.

Njemu je ovo treći pogadak na Evropskom prvenstvu i sada je najbolji strijelac takmičenja.

Inače, Hrvatska i Češka igraju u Glazgovu meč drugog kola takmičenja po grupama. Česi imaju trijumf iz prvog kola protiv Škota, dok su Hrvati poraženi od Engleza.