TSC protiv Engleza kao Zvezda: Senzacionalno poveli pa izgubili (VIDEO)

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole, koji su prvi put ikad igrali u grupnoj fazi nekog UEFA takmičenja, izgubili su u prvom kolu Lige Evrope od engleskog Vest Hema 3:1.

Identičnim rezultatom poražena je i Crvena zvezda prije dva dana od Mančester sitija, a istu sudbinu doživio je večeras i TSC.

Iako je TSC senzacionalno poveo 0:1 protiv "čekićara", baš kao i beogradski tim u utorak protiv "građana", ni TSC nije izdržao protiv višestruko skupljeg i jačeg protivnika, te je na kraju poražen na Ostrvu identičnim rezultatom poput ekipe Baraka Bahara.

Šok u Londonu za domaćine večeras je uslijedio nakon što je Ogbona u 47. minutu napravio veliku grešku, a Petar Stanić mu ukrao loptu i pogodio za vođstvo srpskog predstavnika.

Ipak, ekipa iz Bačke Topole nije uspjela dugo sačuvati prednost i "čekićari" su izjednačili na 1:1.

Nemanja Petrović je u 66. minutu pokušao očistiti centaršut iz peterca, ali pogodio je svoju mrežu.

Ubrzo je uslijedio potpuni preokret Vest Hema.

Mohamed Said Benrahma je dodao u šestnaesterac, a Mohamed Kudus je prvi na lopti i zakucava je u mrežu za 2:1 u 70. minutu.

Do dva gola prednosti engleski tim dolazi u 82. minutu.

Tomas Souček je najviše skočio kako bi pokupio loptu koju je iz kornera savršeno poslao Džejms Vard Praus. Njegov udarac je bio precizan i završio je u mreži za 3:1.

U drugoj utakmici grupe A Frajburg je slavio pritiv Olimpijakosa 3:2.