Čudo u Paragvaju: 14-godišnji Ovelar strijelac u Superklasiku

Fernando Ovelar sa samo 14 godina, devet mjeseci i 27 dana postigao je prvi profesionalni gol u karijeri za Sero Portenjo i to protiv velikog rivala Olimpije (2:2) u najvećoj utakmici u Paragvaju.

Ovelar je bio strijelac prvog pogotka u Asunsionu za goste već u 16. minutu, izjednačio je više nego duplo stariji Nestor Kamačo u 28, da bi kasnije uslijedio "lud" finiš jer je Mauro Akosta u 95. minutu donio novo vođstvo Sero Portenju, a u čak 102. iz penala pogodio Horhe Ortega za 2:2.

Ovelar je sedam dana prije Superklasika debitovao za prvi tim Sero Portenja, na kome je postao najmlađi strijelac u istoriji paragvajskog fudbala, ali ne i ikada jer rekord drži Aung Kjav Tun iz Mjanmara sa 14 godina i 93 dana ostvaren 2000. godine.

Najmlađi koji je zaigrao u seniorskoj konkurenciji je Bolivijac Maurisio Baldivijeso sa samo 12 godina.