Čukarički poražen od Tventea

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su večeras od holandskog Tventea sa 3:1 (3:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija, koji je odigran na stadionu Partizana u Humskoj.

Pogotke za tim iz Enshedea postigli su Dan Rots u 8. minutu, Mišel Flap u 31. minutu i Džošua Brenet u 41. minutu, dok je jedini gol za tim sa Banovog brda postigao Stefan Kovač u 59. minutu.

Da će Holanđani doći do trijumfa bilo je nagoviješteno već poslije tridesetak sekundi meča kada je golman Čukaričkog Novak Mićović odbranio zicer napadaču gostiju Rikuju van Volfsvinkelu.

Nakon toga šanse pred golom "brđana" u prvih 45 minuta ređale su se kao na traci, a fudbaleri Tventea obezbijedili su veliku prednost pred revanš na svom stadionu De Grolsh veste u Enshedeu 11. avgusta (19.00).

Gosti su u nastavku utakmice prepustili konce igre Čukaričkom što je srpski predstavnik iskoristio i smanjio prednost rivala na 3:1.