Dalić otkrio ključni detalj poraza od "Furije"

Hrvatska je protiv Španije u drugom kolu Grupe 4 A lige Lige nacija pretrpjela najteži poraz u istoriji od Španije 6:0, a selektor Zlatko Dalić apostrofira povredu Vrsaljka kao ključnu.

Hrvatska je igrala jako dobro u prvih dvadesetak minuta, pritiskala, kreirala prilike, ali...

"Jako dobro smo izgledali u prvih 20 minuta, imali tri stopostotne šanse, sve je funkconisalo i onda se dogodila povreda Vrsaljka. Nakon toga smo nestali sa terena. Što smo prije radili, tada smo izgubili. Nije bilo ni duela ni agresije i dogodio se raspad sistema. Njima čestitke, a nama velika pouka", rekao je Dalić.

Na Svjetskom prvenstvu "Vatreni" su umjeli da odreaguju pozitivno na rezultatski zaostatak. U Elćeu to nije bio slučaj.

"Pa ne možeš se uvijek vraćati ni uvijek igrati najbolje. Dogodi se ovakav dan, ovakva utakmice. Moramo ići dalje i izvući pouke".

Ovo je najteži poraz u istoriji reprezentacije Hrvatske, čak i računajući rane '40-e godine za vrijeme Drugog svjetskog rata, jer je hrvatski savez bio primljen u FIFA-u, pa se i te utakmice računaju.