Debakl Sarajeva protiv Atalante

Fudbaleri Sarajeva doživjeli su večeras debakl protiv Atalante na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase - Koševo" u revanš utakmici drugog pretkola Lige Evrope.

Ekipa iz Bergama opravdala je ulogu favorita i pobijedila uvjerljivim rezultatom 8:0.

Nakon obećavajućeg rezultata 2:2 iz prve utakmice igrane sedam dana ranije u Italiji, izabranici trenera Husrefa Musemića nisu uspjeli napraviti iznenađenje pred skoro 20.000 navijača na domaćem terenu.

Atalanta je povela iz prve akcije već u 4. minuti.

Iz kornera je direktno u gol loptu uputio Alehandro Gomez. Domaći su u prvom pokušaju sa gol linije spasili mrežu,  ali se u gužvi u šesnaestercu najbolje snašao Jose Luis Palomino i poentirao za 1:0.

U 15. minuti Bojan Pavlović je drugi put morao vaditi loptu iz svoje mreže kada je Alehandro Gomez majstorski pogodio sa oko 25 metara udaljenosti za 2:0.

Potpunu nadmoć Italijani su potvrdili već u 18. minuti, a loptu je kroz "buket" igrača u gol poslao Andrea Marsielo.

Potop Sarajeva nastavio je Gomez u 25. minuti novom "bombom" sa oko 25 metara za 4:0.

U 39. minuti na semaforu je pisalo 5:0 u korist gostiju nakon što je loptu u vlastitu mrežu pospremio Mersudin Ahmetović.

O nadmoći Italijana najbolje govori podatak da je Sarajevo prvi put u okvir gola protivnika šutiralo tek u 42. minuti preko Aladina Šišića.

U istom ritmu ekipa iz Serije A je nastavila i u drugom poluvremenu pa se u 51. minuti u listu strijelaca upisao i Musa Barov za vodstvo od 6:0.

Isti igrač lošu reakciju odbrane "bordo tima" iskoristio je i u 70. minuti i postigao svoj drugi gol za 7:0.

Tačku na "i" postavio je het trikom Barov koji je u 86. minuti pogodio za konačnih 8:0.