Dinamo bolji od Astane u gostima, na korak do Evrope

Fudbaleri zagrebačkog Dinama napravili su veliki korak ka plej-ofu za plasman u Ligu šampiona, pošto su u Kazahstanu savladali Astanu rezultatom 2:0.

Dinamo je savladao prvaka Kazahstana u gostima i bez primljenog gola došao na korak od plasmana u četvrto kolo kvalifikacija za najjače evropsko takmičenje.

Iako je prije kvalifikacija najavljeno da hrvatski šampion nema jak tim kao ranije, Zagrepčani su sjajnim nastupima ponovo potvrdili da su naučeni na plasman u evropska takmičenja.

Poslije uvodne šanse domaćina Dani Olmo je pokazao da će biti prva figura ovog susreta.

U 39. minutu se na maestralan način oslobodio čuvara i idealno poslužio Marija Budmira kojem nije bilo teško da sprovede loptu u mrežu.

Tada je obezbijeđena prednost na poluvremenu, u nastavku je Dinamo propustio još dvije velike prilike, prije nego što je Olmo u finišu zapečatio sudbinu Kazahstanaca.

Uvukao se između linija i prihvatio je loptu iz odbrane, a onda je sa više od 20 metara poslao u donji lijevi ugao.

Revanš je na programu sljedeće nedelje na 'Maksimiru', ali kako sada stvari stoje, Dinamo je veoma blizu plej-ofa u kojem ga očekuje dvomeč sa Jang Bojsom.