Dinamo bolji od Rozenborga na Maksimiru

Zagrebački Dinamo je na prepunom Maksimiru u prvoj utakmici plej-ofa savladao norveški Rozenborg rezultatom 2:0.

Golove za Dinamo su postigli Petković u 8. minuti iz penala i Oršić u 28. minutu meča.

Rosenborg je bio bolji u u prvom dijelu nastavka meča, ali su bili izuzetno neprecizni. Već na otvaranju drugog poluvremena Akintola je promašio dobru šansu, a potom je još jednom neprecizan bio Adegbenro, koji je ovaj put pogodio prečku.

Grčki Olimpijakos je u Pireju savladao ruski Krasnodar sa 4:0 golovima Guerera u 30. minutu, Ranđelovića u 78. i 85., i Podencea u 89. minutu.

Revanš utakmice plej-ofa na rasporedu su 27. i 28. avgusta.

Šest pobjednika susreta plej-ofa biće priključeno s još 26 ekipa koje su direktno uvrštene u grupnu fazu. Susreti 1. kola grupne faze Lige šampiona a na programu su 17. i 18. septembra.