Dinamo deklasirao Atalantu, Siti rutinski sa Šahtjorom

​Fudbaleri Dinama iz Zagreba ubedljivo su savladali italijansku Atalantu sa 4:0 (3:0), na startu grupe C Lige šampiona.

Apsolutni junak meča bio je krilni napadač Mislav Oršić, koji je postigao het-trik.

Domaći su već u 10. minutu poveli preko Marina Leovca, kome nije bilo teško da iz peterca iskoristi oštar centaršut Petra Stojanovića, javlja b92.

Strijelac prvog, bio je asistent kod drugog gola. Leovac je odlično prošao po levoj strani, vratio na rub šesnaesterca, odakle je Oršić sjajnim udarcem u dalji ugao sproveo loptu u mrežu.

Do odmora, Zagrepčani su postigli još jedan gol, a strijelac u 42. minutu ponovo je bio Oršić.

Het-trik i konačnih 4:0, fenomenalni napadač postavio je u 68. minutu, mirno iskoristivši situaciju "jedan na jedan".

Debi u Ligi šampiona klub iz Bergama definitivno neće pamtiti po dobrom.

U drugom meču grupe C, Mančester siti je rutinski u gostima savladao Šahtjor sa 3:0.

Ukrajince je u 24. minutu "otvorio" Rijad Marez, da bi prednost duplirao Ilkaj Gindoan u 38. minutu.

Konačan rezultat postavio je Gabrijel Žesus u 76. minutu nakon odlično istrčanog kontranapada.

U drugom kolu Atalanta će dočekati Šahtjor, dok će snage na Etihadu odmeriti Mančester siti i Dinamo Zagreb.