Dinamo do novih bodova protiv Varaždina

Fudbaleri Dinama u dopadljivoj izvedbi uz atraktivan, otvoreni, napadački fudbal sa mnoštvom prilika, danas su svladali Varaždin rezultatom 2:1 u odgođenoj utakmici 5. kola SuperSport HNL-a.

Konačan je ishod pomalo u neskladu sa zbivanjima na terenu, a glavni je razlog raspoloženi varaždinski golman Oliver Zelenika, nekadašnji Dinamov čuvar mreže, koji je ovom prilikom u čudesnom zanosu bekendirao brojne šuteve maksimirskih fudbalera.

Dinamo je od samog početka nizao napade, a za vodstvo u 26. minuti pogodio je Martin Baturini.

Novu je deliciju u 53. minuti priredio Gabriel Vidović potpisavši drugi Dinamov gol. Baturina ga je proigrao na lijevoj strani, Vidović spretno prihvatio loptu, fintom zanjihao protivničkog igrača, pa s lijevog ugla kaznenog prostora precizno desnom nogom lansirao loptu u suprotni gornji ugao.

Neizvjesnosti u utakmicu unio je Domagoj Drožđek spretnom reakcijom u 72. minuti smanjivši Dinamovo vodstvo na 2:1.