Dinamo izgubio od Viljareala, Tadić tragičar za Ajaks protiv Rome

"Žuta podmornica" je napravila veliki korak ka prolazu dalje u četvrtfinalu Lige Evrope zahvaljujući golu španskog reprezentativca Đerara Morena u samom finišu prvog poluvremena.

Tada je štoper i jedan od najpouzdanijih igrača "modrih" Teofil Katran rukom nehotice udario loptu i sudija Zibert iz Nemačke nije imao dilemu.

Moreno je bio siguran i poslao Dominika Livakovića u jednu, a loptu u drugu stranu.

Taj detalj kao da je sputao prvaka Hrvatske da napravi novo čudo ove sezone, iako je bio to tek drugi primljeni gol na Maksimiru ove sezone u Evropi.

Do tada je Dinamo bio ofanzivan, hrabar, poništen mu je i gol Mislava Oršića, ali penal kao da je presjekao domaćina.

Nije mogao da se oporavi, praktično nije stvorio nijednu šansu do kraja meča.

Fudbaleri Rome savladali su u Amsterdamu Ajaks sa 2:1 u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

Italijanska ekipa je do pobjede stigla poslije preokreta u drugom poluvremenu, u kojem je veliku ulogu imao i naš Dušan Tadić.

Kapiten Srbije i Ajaksa je mogao vrlo lako da ponese epitet igrača utakmice, međutim, sve se brzo okrenulo.

On je asistirao Deviju Klasenu za vođstvo "kopljanika" od 1:0 i tim rezultatom se otišlo na pauzu.

U 53. je bio oboren u šesnaestercu rivala, preuzeo odgovornost, izveo penal, ali jako loše. Pau Lopes mu je odbranio.

Samo četiri minuta kasnije Lorenco Pelegrini je iz slobodnog udarca, uz veliku pomoć golmana domaćih, uspio da poravna rezultat.

Potpuni preokret i veliki kapital pred revanš Romi je donio Ibanjes, snažnim udarcem nakon kornera u 87. minutu.