Dinamo pobjedom nad Hajdukom proslavio titulu prvaka Hrvatske

Vječitim derbijem između Dinama i Hajduka okončana je sezona u Hrvatskoj fudbalskoj ligi (HNL), a titulu prvaka proslavlja tim iz Zagreba.

Pred punim tribinama Maksimira odigrana je prava fudbalska poslastica za kraj HNL-a, a Dinamo je s visokih 3:1 savladao tim splitskog Hajduka.

Gol za vodstvo Dinama postigao je u 22. minuti meča bosanskohercegovački internacionalac Izet Hajrović, a u drugom poluvremenu je s dva pogotka prednost "modrih" povećao Mario Gavranović.

Utješni gol za Hajduk postigao je Mijo Caktaš kojem je to bio 19. gol sezone.

Dinamo je titulu prvaka Hrvatske osigurao nekoliko kola ranije, jer je imao nedostižnu prednost nad drugoplasiranom Rijekom, a večeras je organizirana i proslava uspješne sezone.

S druge strane, tim Hajduka je porazom pao na četvrto mjesto pa će kvalifikacije za Ligu Evrope početi već u prvom pretkolu, dok će trećeplasirani Osijek to takmičenje početi u drugom.