Dinamo poveo pa izgubio, gol Kostića u remiju sa Šahtjorom

Fudbaleri zagrebačkog Dinama poraženi su na gostovanju Viktoriji Plzenj u Češkoj nakon preokreta u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope. Sigurnu pobjedu ostvario je Napoli, a slavili su još i Čelsi, Valensija, Briž i Viljareal. Bez pobjednika završen je meč Šahtjora i Ajntrahta.

Dinamo je poslije 45 minuta igre vodio sa 1:0 golom mladog Danija Olma i sve je išlo u dobrom smjeru.

Međutim, došlo je do opuštanja i ekipa iz Češke znala je to kako da iskoristi.

Junak Viktorije bio je Ludek Pernica koji je postigao dva gola, čime je donio veliki trijumf češkoj ekipi.

Štoper Plzenja prvo je donio izjednačenje domaćem sastavu u 54, a potom je u 83. pogodio za veliko slavlje.

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta odigrali su neriješeno 2:2 na gostovanju protiv Šahtjora iz Donjecka.

Iako su igrali protiv teškog rivala utisak je da su mogli da izvuku dosta bolji rezultat, pošto je Šahtjor od 11. minut imao igrača manje.

Međutim, Frankfurt je dva puta vodio, ali u oba slučaja ispuštao prednost. Hintereger je u sedmom minutu postigao gol za 1:0, a potom je Marlos izjednačio u desetom. Sa tim rezultatom otišlo se na pauzu.

Sjajno je Ajntraht krenuo drugo poluvrijeme, Jović je poslao odličnu loptu ka Kostiću koji ju je lako proslijedio u mrežu.

Imali su gosti sve u svojim rukama, vođstvo i igrača više, međutim nisu izdržali. Taison je u 67. minutu izjednačio i postavio tako konačan rezultat.

Kada je riječ o ostalim utakmicama, Klub Briž je poslije preokreta pobijedio Salcburg (2:1), Čelsi je slavio protiv Malmea sa 2:1, Viljareal je slavio na gostovanju protiv Sportinga iz Lisabona, dok je Napoli savladao Cirih sa 3:1.