Dinamo savladao Rijeku i osvojio duplu krunu

Fudbaleri Dinama osvojili su večeras naslov pobjednika Kupa Hrvatske.

Nakon osvojenog prvenstva izabranici trenera Sergeja Jakirovića večeras su osvojili duplu krunu.

Dinamo je u revanšu finala Kupa Hrvatske igranom na Rujevici savladao Rijeku sa 3:1, a nakon što je prvi meč igran na Maksimitu završen rezultatom 0:0.

Dinamo je time 17. put od hrvatske samostalnosti osvojio Kup. Osam puta je pobjednik bio Hajduk, dok je Rijeka ostala na šest trofeja.

Dinamo je prije ovosezonskog slavlja zadnji put bio pobjednik Kupa 2021. godine, a u posljednjih šest sezona Dinamo, Hajduk i Rijeka su ravnomjerno podijelili osvajanje Kupa, svaka ekipa po dva puta.

Dinamo je u večerašnjem finalu poveo u 28. minuti golom Petra Sučića. U 42. minuti Dinamo je povećao preko Martina Baturina. U 82. minuti za Dinamo je pogodio Marko Bulat, a Rijeka je u sudijskoj nadoknadi smanjila na 1:3 preko Tonija Fruka.